„Baltika“ tipo žvejybinio tralerio modelis

Rezervuoti vizito laiką
Muziejus Lietuvos jūrų muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas laivo modelis
Sritys transportas
Pirminės apskaitos numeris LJM KJM 2859
Inventorinis numeris LJM LT 420
Matmenys ilgis – 25,4 cm (1981-10-30)
plotis – 6,8 cm (1981-10-30)
aukštis (su stovu) – 18,8 cm (2016-01-21)
Medžiagos nenustatyta medžiaga
Atlikimo, pagaminimo technika mišrioji technika 
Gamintojas (-jai)
Valentinas Gabovičius
Pagaminimo data 1981 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Žvejybinio tralerio „Baltika“ tipo modelis pagamintas masteliu 1:100. Laivo korpusas dažytas iki vaterlinijos žalia spalva, virš vaterlinijos – pilkai, viršutinė laivo korpuso priekio dalis, antstatas, liukai ir vidinė falšborto dalis – baltai, denis – žaliai; blokai, inkaro ir švartavimosi įrengimai – juodai, laivo stiebai – rudai. Laivugalyje slipas tralui nuleisti ir ištraukti. Abipus laivugalio (achterio), virš slipo, pakabinti tralą aptarnaujantys blokai. Jie kabo ir galiniame stiebe-arkoje, kurios viršuje išdėstyti ventiliaciniai kaminai, galinio denio apšvietimo prožektorius ir pakabinta TSRS vėliava. Nuo galinio stiebo-arkos į priekį palei bortus nukreipti du gikai tralo aptarnavimo ir krovos darbams vykdyti. Toliau į laivo priekį denyje įrengtas laivo triumas ir vertikali tralo traukimo gervė (arba brašpilis). Denį galima skirstyti į apatinį ir viršutinį. Apatinis išklotas medžiu – zona tralo aptarnavimi ir žuvies apdorojimui. Viršutiniame denyje laivo švartavimosi įranga, forpiko liukas, ventiliaciniai kaminai, gelbėjimo plaustai ir inkaro įrengimai. Iš galinės antstato pusės trys durys ir, dešiniame borte, užlipimas laiptais ant viršutinio denio. Iš abiejų antstato pusių įėjimas į vairinę nuo viršutinio denio. Iš kairiojo borto pusės kopėčios užlipti ant vairinės stogo, ant kurio stovi stiebas su signaliniais žibintais ir radaru, navigacinis įrenginys, laivapriekio ir apatinio denio prožektoriai, garsinė sirena ir radaro atšvaitas. Iš šonų – radijo ryšio antenos. Galiniuose vairinės stogo kraštuose kaminai su tarybine simbolika – raudoname fone aukso spalvos kūjis ir pjautuvas. Po viršutiniu deniu esančio balto falšborto juostoje aštuoni (penki iš dešinio borto ir trys iš kairio borto) iliuminatoriai (vidinių patalpų langai). Vairinėje viso 12 langų-iliuminatorių (trys iš galo, po du iš šonų ir penki iš priekio). Laivugalyje, žemiau vaterlinijos, laivo sraigtas ir vairo plunksna, sujungta su rotoriniu valymo cilindru. Laivapriekyje (forštevinyje), iš abiejų pusių, pritvirtinti inkarai. Šalia užrašai: ЛМ – 1042. Iš dešinio borto, apačioje užrašo, du iliuminatoriai. Laivo modelis dviem bronzinėmis kojelėmis pritvirtintas ant fanierinės lentelės.

„Baltika“ tipo mažieji žvejybiniai traleriai šaldytuvai TSRS pradėti statyti 1971 m. pagal projektą Nr. 1328. Laivai galėjo žvejoti gaubiamuoju tinklu ir tralu. Statybos vieta – Sosnovkos ir Koku vietovės (buv. TSRS), Tulča (Rumunija). Iki 2005 m. pastatyta apie 400 tipo laivų. Keliamasis krovinio svoris – 26,2 tonos, greitis – iki 9,5 mazgų, pagrindinis variklis – dyzelis, 220 KWT. Laivai paplito po TSRS ir kitus uostus Baltijos, Baltosios, Juodosios, Ochotsko ir Beringo jūrose, taip pat plaukiojo Kaspijos jūroje. Po sąjungos žlugimo juos toliau sėkmingai eksploatuoja Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikų bei rusijos Federacijos žvejai. Laivas, pažymėtas registracijos numeriu ЛМ – 1042, buvo pastatytas 1977 m. Sosnovskos laivų statykloje ir priklausė Klaipėdos žvejų kolūkiui „Baltija“. Nuo 1991 m. laivui suteiktas registro numeris LBB – 1042. Paskutinis laivo valdytojas – akcinė bendrovė „Senoji Baltija“. 1998 m. „Senoji Baltija“ tapo visų pirmtakų – žvejų kolūkių „Baltijos žvejas“, „Baltija“, pajinės žuvininkystės bendrovės „Baltija teisių ir įsipareigojimų perėmėja.               

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
„Baltika“ tipo žvejybinio tralerio modelis įrašas pirminės apskaitos knygoje daugiau informacijos...

Istorijos, kultūros, dailės informacija

Siužetas

Žvejybinio tralerio „Baltika“ tipo modelis pagamintas masteliu 1:100. Laivo korpusas dažytas iki vaterlinijos žalia spalva, virš vaterlinijos – pilkai, viršutinė laivo korpuso priekio dalis, antstatas, liukai ir vidinė falšborto dalis – baltai, denis – žaliai; blokai, inkaro ir švartavimosi įrengimai – juodai, laivo stiebai – rudai. Laivugalyje slipas tralui nuleisti ir ištraukti.  Stiebe-arkoje, kurios viršuje išdėstyti ventiliaciniai kaminai, galinio denio apšvietimo prožektorius ir pakabinta TSRS vėliava. Nuo galinio stiebo-arkos į priekį palei bortus nukreipti du gikai tralo aptarnavimo ir krovos darbams vykdyti. Toliau į laivo priekį denyje įrengtas laivo triumas ir vertikali tralo traukimo gervė (arba brašpilis). Denį galima skirstyti į apatinį ir viršutinį. Apatinis išklotas medžiu – zona tralo aptarnavimi ir žuvies apdorojimui. Viršutiniame denyje laivo švartavimosi įranga, forpiko liukas, ventiliaciniai kaminai, gelbėjimo plaustai ir inkaro įrengimai. Iš galinės antstato pusės trys durys ir, dešiniame borte, užlipimas laiptais ant viršutinio denio. Iš abiejų antstato pusių įėjimas į vairinę nuo viršutinio denio. Iš kairiojo borto pusės kopėčios užlipti ant vairinės stogo, ant kurio stovi stiebas su signaliniais žibintais ir radaru, navigacinis įrenginys, laivapriekio ir apatinio denio prožektoriai, garsinė sirena ir radaro atšvaitas. Iš šonų – radijo ryšio antenos. Galiniuose vairinės stogo kraštuose kaminai su tarybine simbolika – raudoname fone aukso spalvos kūjis ir pjautuvas. Po viršutiniu deniu esančio balto falšborto juostoje aštuoni (penki iš dešinio borto ir trys iš kairio borto) iliuminatoriai (vidinių patalpų langai). Laivugalyje, žemiau vaterlinijos, laivo sraigtas ir vairo plunksna, sujungta su rotoriniu valymo cilindru. Laivapriekyje (forštevinyje), iš abiejų pusių, pritvirtinti inkarai. Laivo modelis dviem bronzinėmis kojelėmis pritvirtintas ant fanierinės lentelės.

Tema laivyba

Parodos

Turinys neužkrautas..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Romualdas Adomavičius

Įrašų, ženklų, signatūrų informacija

Transkripcija Signatūros tipas Įrašo autorius Vieta Įrašo data  

ЛМ-1042

serijos numeris daugiau informacijos...