« Atgal

Lietuvos jūrų muziejus kviečia ... hakinti

Kaip naujosios informacinės technologijos gali padėti muziejų lankytojams ir turistams, kaip jos gali modernia kalba ir žaismingai perteikti rimtus dalykus? Šį klausimą kelia Lietuvos jūrų muziejus, balandžio 14, 15 dienomis rengdamas hakatoną. Šis nelietuviškas žodis (iš angl. „hack" ir „marathon") naudojamas žaismingumo, įtraukimo, programavimo tyrinėjimo reikšme ir neturi jokių sąsajų su kompiuteriniais nusikaltimais. Tai – iš esmės hakerių festivalis, kurį vainikuoja pritaikomosios programinės įrangos prototipo sukūrimas.
 
Lietuvos jūrų muziejuje rengiamas hakatonas vadinasi „Baltatonu". Jis rengiamas, įgyvendinant Pietų Baltijos programos projektą „Baltic Museums: Love IT", finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Pagrindinis šio projekto tikslas yra bendradarbiaujant profesionalams ir lankytojams sukurti IT technologijomis grindžiamas paslaugas, padedančias geriau pažinti muziejus ir turistines vietoves. Jame dirba muziejų ir lankomiausių turizmo objektų darbuotojai, IT specialistai, mokslo įstaigų bei universitetų mokslininkai iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos ir Lietuvos. 
 
„Baltatonas" Lietuvos jūrų muziejuje – vienas iš projekto hakatonų serijos, vykstančių keturiuose projekto miestuose – Gdynėje (Lenkija), Klaipėdoje, Malmėje (Švedija) ir Greifsvalde (Vokietija). Jų metu pradėti kurti produktai leis praplėsti, papildyti muziejuose patiriamus lankytojų  įspūdžius, pritaikant žaidybines, multimedijos, virtualios realybės ir pan. technologijas.
 
„Baltatone" kviečiami dalyvauti pilnamečiai programuotojai, grafikos dizaineriai, interneto ekspertai, visi neabejingi pažangiosioms technologijoms, pasiruošę naujiems iššūkiams. Renginio, kuris truks 30 val., dalyviai bus aprūpinti maistu ir gėrimais, savo patirtimi su jais dalinsis patyrę IT bei muziejininkysės sričių konsultantai. „Baltatonas" vyks įspūdingoje aplinkoje – delfinariumo renginių salėje „Jūros sala", dalyvių lauks delfinų dėmesys ir pasirodymas, vakarinis festivalio „BLON"  filmo „Game Jam Movie" seansas ir naktinis pasivaikščiojimas po delfinariumo užkulisius.
 
Registracija į „Baltatoną" http://muziejus.lt/lt/news/dalyvaukite-baltatone
 
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.